Забудовникам та проектантам

До жалю пересічного українського забудовника – оптимізатора, "втулити" замовникові в якості утеплювача улюблений пінополістирол вдається не завжди.

Часом заважає недоречне нормативне регулювання, як от у випадку будівель бюджетно-соціальної сфери. Буває й таке, що не в міру просунутий покупець будівельного продукту, надивившись на чорний дим від тліючих багатоповерхівок, вимагає чогось менш гидкого. Або не згоден оточувати свій життєвий простір додатковою синтетикою, якої навколо нас і так занадто. Або вважає поняття поняття "елітне житло" несумісним з полімерними субстанціями тимчасового використання, справедливо ототожнюючи такий, з дозволу сказати, будматеріал, з одноразовим посудом.

Для таких випадків в арсеналі проектанта існує рішення під розхожою назвою "мінеральна вата" – утеплювач негорючий, і не до порівняння екологічніший, хоч і небездоганний з огляду на вміст органічної смоли в якості клею для неорганічного волокна.

На жаль, дещо кульгава "мінеральність" технічних ват – не єдиний, і не головний їх недолік. Значно проблемнішою є властивість "розклеювання" волокон такої вати внаслідок зволоження, уникнути якого в умовах реального будівельного виробництва і подальшого перебування не на сухій полиці супермаркету, а "на стіні" під дією реальних експлуатаційних факторів неможливо.

За таких обставин вважаємо доречним звернути увагу практиків будівельної сфери на існування альтернативного "негорючого" рішення для сегменту пласких будівельних поверхонь – ізоляції Бетоль®. Матеріал отримується шляхом газопоризації водоцементної суміші без використання наповнювачів і подальшого природного тверднення схопленої цементної маси, тобто за фактом уявляє собою легкий пористий моноліт, структура (тверда фаза) якого сформована виключно кристалогідратами складових портландцементу.

Будучи ефективним неорганічним негорючим паропроникним утеплювачем, матеріал Бетоль® є дешевшим від свого єдиного конкурента в "негорючому" сегменті" - твердої плитної мінеральної вати аналогічного рівня теплоефективності на 15 - 20 відсотків.

Однак цим його переваги не вичерпуються. Утеплювач Бетоль®, на відміну від технічних ват, байдужий до дії вологи. Зволожені з тих чи інших причин вироби просто висихають без будь-якої шкоди для власної структури, зберігаючи тим самим свою найважливішу корисну функцію як завгодно довго.

Окрім значно нижчої вартості самої ізоляції зекономити можна також на супутніх матеріалах, оскільки приклеїти до стандартних будівельних поверхонь пористу цементну плиту набагато простіше, аніж вату чи пінополімер.

Влаштування плити утеплювача на нерівній поверхні без можливості його додаткової обробки підручними засобами стає неабиякою морокою для виконавця. Ізоляція Бетоль® на місці підганяється до будь-чого і вирівнюється під будь-що. Виконавець подякує також за можливість не захищати усі відкриті частини тіла і легені від їдучих уламків ватного волокна.

На наше переконання, єдиною перешкодою у Вашому виборі на користь ізоляції Бетоль® є необізнаність щодо її існування на ринку в якості доступного товарного продукту. Усе решта – нормативне поле, характеристики, конкурентні переваги – дозволяє застосовувати матеріал в будівельних проектах універсально, ефективно, безперешкодно, і з додатковою користю для споживача - а отже, і для Вашого бізнесу.

Рекомендуємо!