Забудовникам та проектантам

До жалю пересічного українського забудовника – оптимізатора, "втулити" замовникові в якості утеплювача улюблений пінополістирол вдається не завжди.

Часом заважає недоречне нормативне регулювання, як от у випадку будівель бюджетно-соціальної сфери. Буває й таке, що не в міру просунутий покупець будівельного продукту вимагає чогось менш гидкого, або більш негорючого. Або не згоден оточувати свій життєвий простір органосинтетикою, якої навколо нас і так занадто. Або вважає поняття поняття "елітне житло" несумісним з полімерними субстанціями тимчасового використання, справедливо ототожнюючи такий, з дозволу сказати, будматеріал з одноразовим посудом.

Для таких випадків в арсеналі проектанта існує мінеральна вата – ізоляція негорюча, і не до порівняння екологічніша, хоч і небездоганна з огляду на вміст органічного клеючого.

На жаль, дещо кульгава "мінеральність" мінеральної вати – не єдиний, і не головний її недолік. Значно проблемнішою є властивість руйнації структури вати внаслідок зволоження, уникнути якого в умовах реального будівельного виробництва і дії реальних експлуатаційних факторів неможливо.

За таких обставин вважаємо доречним звернути увагу фахівців будівельної сфери на існування альтернативного "негорючого" рішення для сегменту пласких будівельних поверхонь – ізоляції Бетоль®. Матеріал отримується за технологією неавтоклавного (цементного) ніздрюватого бетону без використання наповнювачів, тобто за фактом уявляє собою легкий пористий моноліт, структура (тверда фаза) якого сформована виключно кристалогідратами складових цементу.

Будучи повноцінним замінником твердої плитної мінераловатної ізоляції з точки зору рівня теплоефективності та паропроникності, матеріал Бетоль® є дешевшим на 20-30 відсотків.

Однак цим його переваги не вичерпуються. Матеріал, на відміну від вати, байдужий до дії вологи. Зволожені з тих чи інших причин вироби просто висихають без будь-якої шкоди для власної структури, зберігаючи тим самим свою ключову функцію як завгодно довго.

Окрім значно нижчої вартості самої ізоляції зекономити можна на супутніх матеріалах, оскільки приклеїти до стандартних будівельних поверхонь пористу цементну плиту набагато простіше, аніж вату чи пінополімер.

Влаштування плити утеплювача на нерівній поверхні без можливості його додаткової обробки підручними засобами стає неабиякою морокою для виконавця. Ізоляція Бетоль® на місці підганяється до будь-чого і вирівнюється під будь-що. Виконавець подякує також за можливість не захищати усі відкриті частини тіла і легені від їдучих уламків ватного волокна.

На наше переконання, єдиною перешкодою у Вашому виборі на користь ніздрюватобетонних виробів низької густини з метою ефективної ізоляції будівельних огороджень є необізнаність щодо їх існування на ринку в якості доступного товарного продукту. Усе решта – нормативне поле, характеристики, конкурентні переваги – дозволяє застосовувати матеріал в будівельних проектах універсально, безперешкодно, і з додатковою користю для споживача і інвестора.