НЕГОРЮЧІСТЬ
Ізоляція БЕТОЛЬ – негорючий будівельний матеріал, класифікований за найвищим ступенем вогнестійкості (А1).
Тверда цементна основа (каркас) плит Бетоль байдужа до вогню, а об’ємна пористість тамує вплив високих температур. Матеріал без особливої шкоди для цілісності власної структури витримує нагрів до 600 °С, внаслідок чого застосовується навіть для футерування високотемпературних печей, а влаштований з них суцільний шар ізоляції здатен як запобігати виникненню пожежі, так і ефективно протидіяти її розповсюдженню в будинку.
Протягом 9-ти останніх років в Україні діє заборона на використання горючої фасадної ізоляції у соціальних закладах – школах, лікарнях, дитячих садочках тощо.
Вказана позиція законодавця, і не лише українського, не бентежить ані продавців ізоляції відповідного типу, які переконують споживача в абсолютній безпеці власного товару, ані споживачів, які, вочевидь, вважають, що їх діти повинні бути захищені від пожежі виключно під час навчання. Як і раніше, пінополімери найнижчого цінового рівня залишаються найпопулярнішим видом утеплювача серед українських забудовників.
І якщо відповідна поведінка останніх є виправданою з міркувань мінімізації власних витрат при спорудженні житла на продаж, то байдужість покупця такого житла до питань безпеки власного оточення зрозуміти важче. Особливо в умовах регулярних інформаційних повідомлень про випадки пожеж в багатоповерхівках, та отруєнь людей ядучими похідними «безпечної» будівельної синтетики. Адже очевидно, що ринкова вартість «квадратного метра» новозбудованого житла абсолютно не залежить від якості використаних при його спорудженні матеріалів, а досягнута економія на безпеці залишатиметься прибутком продавця доти, доки покупець через власну байдужість чи необізнаність оплачуватиме аби що.
Та сама проблема супроводжує вибір вітчизняним споживачем матеріалу для додаткового утеплення помешкань, актуалізованого подіями політичного характеру.